| Brand | Top Hat Trailers |
|---|---|
| VIN | 4R7BU0816TN263677 |
| Condition | New |
| Model | DJX-8X60-2.9N-R |
| Length | 8 ft |
| Width | 60 in |
| Axle | 3500# Dexter EZ-Lube Idler Axle |
| Tires | ST205/15 LRC Radial |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 2990 lbs |
| Trailer Weight | 800 lbs |
| Payload | 2190 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Spare mount |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers









