| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-UTVA8212-030 |
| VIN | 5JW1A1618T3481443 |
| Length | 12 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | 3500 lb. Spring Idler |
| Tires | 205/75R15 LRC |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 2990 lbs |
| Trailer Weight | 1000 lbs |
| Payload | 1990 lbs |
| Color | Silver |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Aluminum |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









