| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BC2228TM141561 |
| Condition | New |
| Model | G6B8322-14K |
| Length | 22 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 7K Electric Brakes 22.5* Up Torsion Spring |
| Tires | ST235/80R16 E |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 3950 lbs |
| Payload | 10050 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | 16' tilt deck + 6' stationary deck = 22' total length |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










