| Brand | Lamar Trailers |
|---|---|
| VIN | 5RVBT2221TP152266 |
| Condition | New |
| Model | TD27832214K |
| Length | 22 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 7K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE 22.5° UP TORSION AXLE(S) |
| Tires | 235/85 R16 (G) 14PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Gooseneck |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4170 lbs |
| Payload | 9830 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers







