| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBT2022TP153042 |
| Condition | New |
| Model | TD27832014K |
| Length | 20 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 7K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE 22.5° UP TORSION AXLE(S) |
| Tires | 215/75 R17.5 (H) 16PLY SS TIRE BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 15680 lbs |
| Trailer Weight | 3510 lbs |
| Payload | 12170 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spare mount. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










