| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BC2426TM141989 |
| Condition | New |
| Model | T6X10224-14K |
| Length | 24 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-7K ELECTRIC BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION 22.5* UP |
| Tires | ST235/80R16 E |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4470 lbs |
| Payload | 9530 lbs |
| Color | Blue |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Spare mount. Solar panel. Wireless remote. Winch plate. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers











