| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8GC2639TM140976 |
| Condition | New |
| Model | H8X10226G-21K |
| Length | 26 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 3-7K ELECTRIC BRAKE AXLES |
| Tires | ST235/80R16 E |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 21000 lbs |
| Trailer Weight | 5770 lbs |
| Payload | 15230 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | 22+4' dove. Spare mount. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










