| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-UTTB8224-140 |
| VIN | 5JW1U3122T1485227 |
| Length | 24 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | (2) 7000 lb. Slipper Spring Brake |
| Tires | ST235/80R16E 10-PLY |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4260 lbs |
| Payload | 9740 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Length includes 2' dove. Tool box. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers












