| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| VIN | 5JW1U2427T1492809 |
| Condition | New |
| Model | ST-UTTB8220-070 |
| Length | 20 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | (2) 3500 lb. Spring Brake |
| Tires | ST205/75R15C 6-PLY |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 9990 lbs |
| Trailer Weight | 2410 lbs |
| Payload | 7580 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Options | Tool box. Spare mount. 18' deck + 2' dovetail = 20' total length |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers










