| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBU1822TP151660 |
| Condition | New |
| Model | U58318-10K |
| Length | 18 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 5.2K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S) |
| Tires | 235/80 R16 (E)10PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 9990 lbs |
| Trailer Weight | 2300 lbs |
| Payload | 7690 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spare mount. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










