| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 3LTBU1429TM151164 |
| Condition | New |
| Model | UC238314-7K |
| Length | 14 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 3.5K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S) |
| Tires | 205/75 R15 (C) 6PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 7000 lbs |
| Trailer Weight | 1737 lbs |
| Payload | 5263 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spare mount. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









