| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBU1210TP151995 |
| Condition | New |
| Model | UC157712-5K |
| Length | 12 ft |
| Width | 77 in |
| Axle | 5.2K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE |
| Tires | 225/75 R15 (D) 8PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 5200 lbs |
| Trailer Weight | 1250 lbs |
| Payload | 3950 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Tool box. Length includes 2' dove. Spare mount. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










