| Brand | Valley Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | 26812 |
| VIN | 7X6CG1225VL000109 |
| Length | 12 ft |
| Width | 80 in |
| Height | 84 in |
| Axle | 3.5K Grease |
| Tires | 225/75 LRD |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 7000 lbs |
| Trailer Weight | 2400 lbs |
| Payload | 4600 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Mats |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









