| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BF3225VM143350 |
| Condition | New |
| Model | LDX10232-259K |
| Length | 32 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-12K ELECTRIC/HYDRAULIC BRAKE AXLES. HDSS SUSPENSION |
| Tires | Dual ST235/80R16 E |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 25990 lbs |
| Trailer Weight | 8690 lbs |
| Payload | 17300 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2027 |
| Additional Features | 27+5 = 32. Sliding ratchet bar only. 48" SLIDING DRAWER SIDE MOUNT BOX |
| Construction | Steel |
Personal Financing for Good Credit
✓ Easy Application Process
✓ Flexible Payment Options
✓ Personal Loans Only











