| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BF3224TM142526 |
| Condition | New |
| Model | LHB10232-40K |
| Length | 32 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-16K ELECTRIC/HYDRAULIC BRAKE AXLES HDSS SUSPENSION |
| Tires | ST215/75R17.5 H |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 40000 lbs |
| Trailer Weight | 9950 lbs |
| Payload | 30050 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | 27+5 = 32' total length. Hydraulic Jacks. Hot shot riser box/chain rack. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers











