| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BF3220TM143348 |
| Condition | New |
| Model | LDX10232-259K |
| Length | 32 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-12K ELECTRIC BRAKE AXLES. HDSS SUSPENSION |
| Tires | ST235/80R16 E Duals |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 25990 lbs |
| Trailer Weight | 8690 lbs |
| Payload | 17300 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Slider drawer side mount tool box. Wireless remote. Sliding ratchet bar only. 27' deck + 5' dove = 32' total length |
| Construction | Steel |
Personal Financing for Good Credit
✓ Easy Application Process
✓ Flexible Payment Options
✓ Personal Loans Only












