| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BF3025TM143347 |
| Condition | New |
| Model | LDX10230-259K |
| Length | 30 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-12K ELECTRIC BRAKE AXLES Hdss suspension |
| Tires | Dual ST235/80R16 E |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 25990 lbs |
| Trailer Weight | 8370 lbs |
| Payload | 17620 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | 25+5 = 30. Sliding ratchet bar only |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers











