| Brand | Load Trail Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | GP10232-25.9K |
| VIN | 4ZEGP3223T1379693 |
| Length | 32 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2 – 10000 Lb Dexter Sprg Axles (2 Elec Brakes)(HDSS) |
| Tires | ST235/80 R16 LRE 10 Ply. (BLACK WHEELS)(Dual) |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 24000 lbs |
| Trailer Weight | 7925 lbs |
| Payload | 16075 lbs |
| Color | White |
| Model Year | 2026 |
| Options | 27+5. Winch plate |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









