| Brand | Lamar Trailers |
|---|---|
| VIN | 5RVBF3629TP149865 |
| Condition | New |
| Model | FD2B10236-25.9K |
| Length | 36 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 12K ELECTRIC HYDRAULIC DISK BRAKE SPRING AXLES |
| Tires | 235/80 R16 (E) 10PLY TIRE WITH BLACK DUAL WHEEL |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 25990 lbs |
| Trailer Weight | 7547 lbs |
| Payload | 18443 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | 9 sliding strap winches with straps.. Pierced beam. Winch plate. 4" raised neck and coupler. 4' side mount tool box. Torque tube. 31+5=36. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers







