| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-PTA8222-140 |
| VIN | 5JW1A262XT3483290 |
| Length | 22 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | 7000 lb. Slipper Spring Brake |
| Tires | 235/80R16 LRE |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 2575 lbs |
| Payload | 11425 lbs |
| Color | Silver |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Spare mount. |
| Construction | Aluminum |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers











