| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-PTA8222-100 |
| VIN | 5JW1A2628T3483286 |
| Length | 22 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | 5200 lb. Spring Brake |
| Tires | 225/75R15 LRD |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 9900 lbs |
| Trailer Weight | 2250 lbs |
| Payload | 7650 lbs |
| Color | Silver |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Spare mount. |
| Construction | Aluminum |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










