| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BC2426TM141619 |
| Condition | New |
| Model | T8B10224-175K |
| Length | 24 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-8K ELECTRIC BRAKE AXLES, TORSION SPRING SUSPENSION 22.5* UP ON 2 AXLES |
| Tires | ST215/75R17.5 H |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 17500 lbs |
| Trailer Weight | 5820 lbs |
| Payload | 11680 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Hydraulic jack. Winch plate. Tool box. Tool tray |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










