| Brand | Load Trail Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | TM8322-14K |
| VIN | 4ZETD2223T1382417 |
| Length | 22 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 2 – 7000 Lb Dexter Spring Axles (2 Elec FSA Brakes) |
| Tires | ST235/80 R16 LRE 10 Ply. (BLACK WHEELS) |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4029 lbs |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers











