| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBH2229TP151562 |
| Condition | New |
| Model | H6278322-14K |
| Length | 22 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 7K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S) |
| Tires | 235/80 R16 (E)10PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Stand up Ramps |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 3080 lbs |
| Payload | 10920 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spare mount. 20'deck+2' dove= 22' total length. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









