| Brand | Impact Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | KI-SEC10220-100 |
| VIN | 5JWVE2026T7149524 |
| Length | 20 ft |
| Width | 102 in |
| Height | 84 in |
| Axle | 5.2K Grease Electric Brakes |
| Tires | ST225/75R15D |
| Coupler | Bumper |
| Ramps | Ramp Door |
| GVWR | 9900 lbs |
| Trailer Weight | 4000 lbs |
| Payload | 5900 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Black Trim. 080 exterior. Rubber coin flooring. Rear flare. Black aluminum wheels. White vinyl interior. Side escape door 54×54. Cabinets and electrical package. Slipper spring suspension |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers


















