| Brand | Trail Maxx Trailers |
|---|---|
| VIN | 7WL1D1421TT003075 |
| Condition | New |
| Model | DT27-143 |
| Length | 14 ft |
| Width | 83 in |
| Height | 36 in |
| Axle | 7K |
| Tires | 235/80 |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4800 lbs |
| Payload | 9200 lbs |
| Color | Red |
| Model Year | 2026 |
Personal Financing for Good Credit
✓ Easy Application Process
✓ Flexible Payment Options
✓ Personal Loans Only











