| Brand | Top Hat Trailers |
|---|---|
| VIN | 4R7BD1429TC261356 |
| Condition | New |
| Model | DE14-14X83-14E-F |
| Length | 14 ft |
| Width | 83 in |
| Height | 24 in |
| Axle | 2-7000# Dexter Axles w/Electric Brakes |
| Tires | ST235/80R/16 LRE |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4205 lbs |
| Payload | 9795 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









