| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-HTDU8212-120 |
| VIN | 5JW1D1725T1480793 |
| Length | 12 ft |
| Width | 82 in |
| Height | 24 in |
| Axle | 6000 lb. Slipper Spring Brake |
| Tires | 235/80R16 LRE |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 12000 lbs |
| Trailer Weight | 3575 lbs |
| Payload | 8425 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers












