| Brand | Load Trail Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | DE7212-10K |
| VIN | 4ZEDT1223T2381800 |
| Length | 12 ft |
| Width | 72 in |
| Height | 18 in |
| Axle | 2 – 5200 Lb Dexter Spring Axles (2 Elec FSA Brakes) |
| Tires | ST225/75 R15 LRD 8 Ply. (BLACK WHEELS) |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 9990 lbs |
| Trailer Weight | 3080 lbs |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









