| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBD1637TP150922 |
| Condition | New |
| Model | DL378316-21K |
| Length | 16 ft |
| Width | 83 in |
| Height | 24 in |
| Axle | 7K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S |
| Tires | 235/80 R16 (E)10PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 21000 lbs |
| Trailer Weight | 5470 lbs |
| Payload | 15530 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spreader gate. Stab jacks |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers





