| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBD1025TP153415 |
| Condition | New |
| Model | DS6010-10K |
| Length | 10 ft |
| Width | 60 in |
| Height | 18 in |
| Axle | 5.2K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S) |
| Tires | 225/75 R15 (D) 8PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 9990 lbs |
| Trailer Weight | 2460 lbs |
| Payload | 7530 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | No spreader gate. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers









