| Brand | BWise Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | DT612LP-LE-10-A |
| VIN | 58CB1DB27TC004301 |
| Length | 12 ft |
| Width | 72 in |
| Height | 20 in |
| Axle | 6K II TANDEM AXLE – ELEC |
| Tires | ST225/75R15D RADL BLACK MOD |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 9900 lbs |
| Trailer Weight | 2, 800 lbs |
| Payload | 7190 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers






