| Brand | Load Trail |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | CH10224-21K |
| VIN | 4ZECH2436T1376234 |
| Length | 24 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 3 – 7000 Lb Dexter Spring Axles (3 Elec FSA Brakes) |
| Tires | ST235/80 R16 LRE 10 Ply. (BLACK WHEELS) |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Stand up Ramps |
| GVWR | 21000 lbs |
| Trailer Weight | 4947 lbs |
| Payload | 16053 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Options | Winch plate. Tool tray. Spare mount. 22+2=24 |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers





