| Brand | Lamar Trailers |
|---|---|
| VIN | 5RVBF3029TP153424 |
| Condition | New |
| Model | FS2810230-16K |
| Length | 30 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 8K ELECTRIC BRAKE OIL BATH SPRING AXLE(S) |
| Tires | 215/75 R17.5 (H) 16PLY SS TIRE BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 16000 lbs |
| Trailer Weight | 5630 lbs |
| Payload | 10370 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | 25+5 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers












