| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| VIN | 5JW1C1019T2486028 |
| Condition | New |
| Model | STW7210SA |
| Length | 10 ft |
| Width | 72 in |
| Height | 72 in |
| Axle | 3500 lb. Drop Spring Idler |
| Tires | ST205/75R15C 6-PLY |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Ramp Door |
| GVWR | 2990 lbs |
| Trailer Weight | 1420 lbs |
| Payload | 1570 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Options | Chrome trim. Aluminum wheels |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers













