| Brand | Lamar Trailers |
|---|---|
| VIN | 5RVBF3227TP153323 |
| Condition | New |
| Model | FD2B10232-25.9K |
| Length | 32 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 12K ELECTRIC BRAKE SPRING AXLES |
| Tires | 235/80 R16 (E) 10PLY TIRE WITH BLACK DUAL WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Hydraulic Dovetail |
| GVWR | 25900 lbs |
| Trailer Weight | 7110 lbs |
| Payload | 18790 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | 23' deck + 9' hydraulic dovetail = 32' total length. Pierced beam. Tool box. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers













