| Brand | Sure Trac Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | ST-UTC8212-030 |
| VIN | 5JW1U1614T1492796 |
| Length | 12 ft |
| Width | 82 in |
| Axle | 3500 lb. Spring Idler |
| Tires | ST205/75R15C 6-PLY |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Mesh gate |
| GVWR | 2990 lbs |
| Trailer Weight | 1300 lbs |
| Payload | 1690 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Side gate on curbside |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers











