| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BF2522TM143194 |
| Condition | New |
| Model | LDX10225-30K |
| Length | 25 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-15K ELECTRIC/HYDRAULIC BRAKE AXLES. HDSS Suspension |
| Tires | ST215/75R17.5 H |
| Coupler | Gooseneck |
| Cargo Loading | Mega Ramps |
| GVWR | 30000 lbs |
| Trailer Weight | 7895 lbs |
| Payload | 22105 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | 20+5=25. Hot shot riser box/chain rack. |
| Construction | Steel |
Personal Financing for Good Credit
✓ Easy Application Process
✓ Flexible Payment Options
✓ Personal Loans Only











