| Brand | Maxx-D Trailers |
|---|---|
| VIN | 5R8BC2029TM141703 |
| Condition | New |
| Model | T6B10220-14K |
| Length | 20 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 2-7K ELECTRIC BRAKE AXLES TORSION SPRING SUSPENSION 22.5* UP |
| Tires | ST235/85R16 G |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4510 lbs |
| Payload | 9490 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Additional Features | Winch plate. Tool box. Tool tray. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers










