| Brand | Look Trailers |
|---|---|
| VIN | 5JW0E2428T7142188 |
| Condition | New |
| Model | K-SEC10224-100 |
| Length | 24 ft |
| Width | 102 in |
| Height | 84 in |
| Axle | (2) 5200 lb. Drop Spring Brake |
| Tires | ST225/75R15 8 Ply |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Ramp Door |
| GVWR | 9900 lbs |
| Trailer Weight | 4240 lbs |
| Payload | 5660 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Options | Aluminum wheels. Rear flare with loading lights. 12in extended 3-pc hitch and adjustable coupler. Composite. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers














