| Brand | Top Hat Trailers |
|---|---|
| VIN | 4R7GD1623TC259637 |
| Condition | New |
| Model | DX20GN-16X83-20E-L |
| Length | 16 ft |
| Width | 83 in |
| Height | 24 in |
| Axle | 2-10000# Dexter Oil Bath Axles w/Electric Brakes |
| Tires | ST235/75R/17.5 LRJ |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 20000 lbs |
| Trailer Weight | 6975 lbs |
| Payload | 13025 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers












