| Brand | BWise |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | DU8214-15.4K |
| VIN | 58CB1DC21TC003952 |
| Length | 14 ft |
| Width | 82 in |
| Height | 48 in |
| Axle | 7K SS TANDEM AXLE – ELEC |
| Tires | ST235/80R16E Radl Black Alum |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 15400 lbs |
| Trailer Weight | 5510 lbs |
| Payload | 9890 lbs |
| Color | Black |
| Model Year | 2026 |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers






