| Brand | Lamar |
|---|---|
| VIN | 5RVBF2427TP151398 |
| Condition | New |
| Model | F82710224-14K |
| Length | 24 ft |
| Width | 102 in |
| Axle | 7K EZ LUBE ELECTRIC BRAKE SPRING AXLE(S) |
| Tires | 235/80 R16 (E)10PLY TIRE WITH BLACK WHEEL |
| Coupler | Bumper |
| Cargo Loading | Slide In Ramps |
| GVWR | 14000 lbs |
| Trailer Weight | 4231 lbs |
| Payload | 9769 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Spare mount, tool tray. 19' deck +5' dove=24' total length. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, and Air Tow Brand Trailers







