| Brand | Load Trail Trailers |
|---|---|
| Condition | New |
| Model | TM8320-10K |
| VIN | 4ZETD2020T1382216 |
| Length | 20 ft |
| Width | 83 in |
| Axle | 2 – 5200 Lb Dexter Spring Axles (2 Elec FSA Brakes) |
| Tires | ST225/75 R15 LRD 8 Ply. (BLACK WHEELS) |
| Coupler | Bumper |
| GVWR | 9990 lbs |
| Trailer Weight | 3223 lbs |
| Payload | 6767 lbs |
| Color | Gray |
| Model Year | 2026 |
| Options | Wireless remote. Tool box. Plate for winch. |
| Construction | Steel |
Easiest Finance Option For Good Credit
✓ Traditional Bank Financing
✓ Larger Purchasing Amounts
✓ Quick Turn Arounds
✗ Does NOT Finance Kraftsman, Gorilla, Trail Maxx and Air Tow Brand Trailers










